poniedziałek, 13 lipca 2009

opony do

Lista opony do różnych marek samochodów osobowych. Wybierz właściwą markę.

Wybór odpowiednich opon do samochodu jest kluczowy dla bezpieczeństwa i poprawnego prowadzenia się pojazdu. Dobre opony do auta powinny przede wszystkim odpowiadać zaleceniom producenta.

Należy również pamiętać o tym że założenie opon o większym rozmiarze będzie miało wpływ na wskazania licznika i prędkościomierza. Jeśli założyliśmy opony lub felgi o innym rozmiarze niż oryginalne będzie to miało wpływ na dynamikę jazdy oraz komfort prowadzenia samochodu.

Opony o niższym profilu sprawią, że samochód będzie twardszy ( komfort jazdy ulegnie pogorszeniu. ) dzięki mniejszemu ugięciu opony. Auto jednak dzięki oponom o niższym profilu będzie lepiej trzymać się drogi. Zdecydujmy co jest dla nas priorytetem - mieć większy komfort czy szybciej pokonywać łuki i zakręty dróg.

Opony do aut popularnych marek powinny być tańsze niż opony do samochodów sportowych czy luksusowych, pamiętajmy o tym decydując się na zakup takiego o nie innego samochodu. Generalnie im większa opona (o większej średnicy wyrażanej w calach) tym jest droższa. Różnice cenową można wyraźnie odczuć szczególnie na oponach zimowych do naszego auta.

Jeśli nie jeździmy zbyt wiele lub w miarę dobrych warunkach pogodowych warto się zastanowić nad zakupem całorocznych (wielosezonowych ) opon do samochodu, dzięki czemu unikniemy sezonowej zmiany opon. Pamiętajmy jednak że takie ogumienie zachowuje się gorzej od opon letnich w miesiącach letnich i zimowych w zimowych warunkach pogodowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz